Noni - Instytut urody > Studio depilacji
Depilacja laserem diodowym VERSUS™

Laser, na którym pracujemy jest laserem diodowym typu Versus 3 Color firmy LestheZone. Laser wykorzystuje 3 długości fali: 755nm, 808nm, 1064nm w jednej, innowacyjnej głowicy! Posiada płynną regulację mocy, czas trwania impulsu, a także możliwość zmiany częstotliwości. Pozwala to na wykonanie skutecznego zabiegu depilacji laserowej w krótkim czasie! Zastosowany  w laserze podwójny system chłodzenia sprawia, że zabieg jest przyjemny i bezbolesny.

Fotoepilacja czyli trwała redukcja owłosienia jest aktualnie jednym z najbardziej pożądanych zabiegów wykonywanych w gabinetach. W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety ale również mężczyźni korzystają z tego typu usług – główną przyczyną nie są względy higieniczne ale głównie estetyczne. Za pomocą lasera diodowego o 3 długości fali oraz regulowanej długości impulsu możemy intensywnie działać na melaninę włosa odcinając go jednocześnie od układu krwionośnego co sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny a efekt trwały.

 Versusu 3 COLOR (1)

 

Proces depilacji laserowej:

Depilacja laserowa to proces niszczenia cebulek włosowych za pomocą kontrolowanych pulsacyjnych wiązek światła. Światło użyte w tym procesie jest bardzo mocne. Włos absorbuje światło emitowane przez urządzenie, a intensywne ciepło niszczy go. Wytworzona w ten sposób energia cieplna nie powoduje bólu. Najlepsze efekty zabiegu osiąga się, jeżeli całe światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez włosa nie sąsiadujące tkanki. Ponieważ działanie lasera skierowane jest na melaninę, im więcej tego pigmentu ma pacjent, tym lepsze będą rezultaty.

unnamed

Co wyróżnia zabieg laserem Versus?

Stały układ chłodzenia Cool Up do -40C oraz prędkość podawania impulsu regulowana płynnie od 1 do 10 Hz zwiększają szybkość wykonywania zabiegów. Płynne zwiększanie mocy oraz dostosowanie długości impulsu w zakresie od 10 do 300 ms pozwalają na indywidualny dobór parametrów zabiegowych dla każdego pacjenta, co przekłada się na maksymalny poziom bezpieczeństwa.

System Pro Lens to kolejny powód efektywności zabiegowej. Dzięki niemu wiązka laserowa jest maksymalnie skupiona w jednym punkcie, tak aby zmaksymalizować energię przekazywaną do mieszka włosowego. Przekłada się to na podniesienie temperatury w mieszkach włosowych na poziomie nawet 60-65 stopni Celsjusza.

Wielką zaletą urządzenia jest duża powierzchnia kryształu 13 x 13 mm dzięki czemu zabiegi są proste i szybkie do wykonania. Chłodzona głowica oraz płynna regulacja częstotliwości impulsu sprowadzają ewentualne intensywne odczucia klienta do minimum.

 

Serie zabiegowe:

Cała kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji, które zazwyczaj wykonuje się co 4-6 tygodni. Pomiędzy sesjami niektóre włosy będą odrastać, ponieważ te, które były w fazie uśpienia podczas ostatniego zabiegu, teraz mogą być w fazie wzrostu. Dlatego istnieje potrzeba wykonania kilku zabiegów. Przeprowadzenie kilku zabiegów zapewnia, że laser dotrze do wszystkich włosków. Pacjent może golić włoski odrastające pomiędzy kolejnymi sesjami.

Bardzo dobre rezultaty redukcji owłosienia są osiągane zazwyczaj po wykonaniu serii 6-8 zabiegów. Natomiast u niektórych osób liczba ta może wzrosnąć do ok. 10.

 

Przeciwwskazania do zabiegu i środki ostrożności:

· opalona skóra, zwłaszcza świeża opalenizna
· stosowanie samoopalaczy
· ciąża, karmienie piersią

· stosowanie kremów z retinolem, wit.C, kwasami w miejscu poddanym zabiegowi
· stosowanie leków fotouczulających tj. tetracykliny, retinoidy, ibuprofen, psychotropy, antybiotyki, naproksen, ketoprofen itp
· zażywanie ziół fotouczulających tj. dziurawiec, nagietek, miłorząb
· padaczka, łuszczyca, bielactwo
· aktywna opryszczka
· infekcje skórne w miejscu zabiegu
· skłonność do bliznowców
· cukrzyca
· silne blokery potu ( Etiaxil)

Przygotowanie pacjenta do zabiegu:

Skóra przed zabiegiem powinna być ogolona. W dniu zabiegu nie wolno jej niczym smarować, nie stosować antyperspirantów. 1 miesiąc przed zabiegiem nie należy usuwać włosów przy pomocy depilatora, wosku czy pensety. 1 tydzień przed zabiegiem nie stosować kremów depilujących. Jeśli skóra jest opalona należy odczekać aż ustąpi świeża opalenizna.

Zalecenia po zabiegu:

· przez 2 tygodnie od zabiegu należy unikać słońca,
· nie wolno podrażniać skóry, na której był wykonywany zabieg,
· w przypadku podrażnień można stosować preparaty z pantenolem lub alantoiną
· do kilku dni po zabiegu na depilowanej powierzchni nie stosować: preparatów na bazie alkoholu, dezodorantów, toników itd., mydła oraz wszelkiego rodzaju peelingów.

 

Studio depilacji woskiem

Depilacja jest zabiegiem, który polega na usunięciu zbędnego owłosienia za pomocą rozgrzanego wosku. Może być wykonywany na każdej części ciała. Pozwala na pozbycie się włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu kolejne włoski odrastają słabsze, cieńsze i jaśniejsze, a przez to mniej widoczne.

Copyright by nonicieszyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Całkowity zakaz kopiowania zdjęć oraz treści.
Created by Nikoreklama
error: Zakaz kopiowania i zapisywania zdjęć oraz materiałów.